Мікробіота

Мікробіота перехреснопарна (лат. Microbiota decussata) — вічнозелений хвойний чагарник із родини Кипарисових. Єдиний вид роду Мікробіота.

Однодомний вічнозелений чагарник зі сланкими або підведеними гілками. За сприятливих умов може сягати двох метрів заввишки та семи метрів завширшки. Коренева система мікробіоти складається з тонких дуже розгалужених коренів.

Пагони тонкі, галузяться в одній площині. Гілки піднімаються на висоту 1,2-1,7 метра, але під зиму лягають і зимують під снігом. Часто стелиться по розсипищах згори до низу утворюючи непролазні хащі. Корагладенька, коричневого або брунатного кольору. Хвоя дрібна лускоподібна. Взимку хвоя мікробіоти набуває брунатного кольору.

Квіти вітрозапильні. Шишка мікробіоти завдовжки 5-6 мм, має одну насінину. Насіння дозріває в кінці серпня - на початку вересня. Мікробіота рослина посухостійка, морозостійка, світлолюбива, невибаглива до ґрунтів, але погано переносить засоленість ґрунту та застій вологи.

Росте повільно, річний приріст прикінцевих пагонів дорослої рослини становить 3-5 см, рідше до 5-7 см. Припускають, що мікробіота живе до 250 років. В гірських масивах виконує функцію укріплення схилів.

В цій категорії немає товарів.